PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31682}
7,0 7 030
ocen
7,0 10 1 7030
6,5 11
ocen krytyków
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

Witam! Zwracam się z pytaniem do osób, które określają się mianem fanów tego filmu. Jestem adminem wiki (internetowej wolnej encyklopedii opartej na zasadach Wikipedii) poświęconej King Kongowi z 1933 oraz jego nowej wersji z 2005. Czy znalazły by się osoby zainteresowane współtworzeniem tej wiki? Poszukuję również osób, które nawet jeśli nie są zainteresowane pisaniem artykułów mogły by pomóc w sprawach technicznych. Pozdrawiam.

Wiki: http://pl.kingkong.wikia.com/wiki/King_Kong_Wiki

ocenił(a) film na 9
Krayevsky

okej ale powiedz mi po co dublować wikipedię ??

None200

Dublować? Strony typu "wiki" nie polegają wcale na dublowaniu Wikipedii, one w zasadzie SĄ Wikipedią, jej odnogami o określonej tematyce. Bo i po co było by zapychać internetową encyklopedią setkami stron o np. postaciach, miejscach, wydarzeniach, bitwach, broniach itp. z Tolkienowskiego Śródziemia? Po to właśnie jest ten system.

ocenił(a) film na 9
Krayevsky

osobiście uważam że robienie stron typu wiki o takich pierdołach i szczegółach jak wymieniłeś jest zbędne. wydaje mi się że jest masa stron na których fani(a raczej fanatycy) pochłonięci daną grą, książką, filmem rozpisują się na takie tematy dość. nie zapominajmy że wikipedia to taka ludowa encyklopedia wiedzy odwzorująca poważne encyklopedie tworzone przez kadrę naukową. a w tych ostatnich nikt nie traci czasu na bezsensowne rozpisywanie się o takich szczegółach.

None200

Cóż, z pewnością masz rację, ale weź pod uwagę, że nie każda książka/ film/ gra ma swoją fanowską stronę, w dodatku utrzymywanie serwów często kosztuje i wymaga jednak pewnej wiedzy informatycznej. W dodatku taka fanowska strona jest "rządzona" przez jedną, czasem kilka/kilkanaście osób, więc jeśli te osoby zaprzestaną jej tworzenia, to strona zdycha. A wiki są darmowe i dostępne dla wszystkich.

A jeśli chodzi o tematykę... Dla jednych taki "Władca Pierścieni" jest pierdołami, a dla innych ciekawą opowieścią pozwalającą na chwilkę oderwać się od szarej codzienności. De gustibus non est disputandum. Nikt nie może zabronić fanom pisania o Śródziemiu na Wikipedii, bo piszą o elementach znanego utworu literackiego, a system wiki sprawiają, że edytorzy nie "zagracają" Wikipedii.

Zaś moja King Kong Wiki jest pierwszą i jedyną polską stroną o takiej tematyce, nawet na Wikipedii prawie nic nie ma o tych filmach prócz ogółów, więc Twoje argumenty raczej się tu nie sprawdzają. Jeśli znajdę kilka osób, to razem będziemy pisać o "pierdołach", bo się tym interesujemy, sprawia nam to przyjemność, itp.. A jeśli ktoś ma inne gusta i poglądy, to przecież nie musi tam wchodzić :)

ocenił(a) film na 10
None200

Głupio piszesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones